
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±30 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 102 MHz |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 77 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 2.35 A |
| Current Rating | 1.3 A |
Stock: 1428
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07843
Ext.Price$0.07843
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07843 | $0.07843 |
| 10 | $0.07017 | $0.70170 |
| 50 | $0.06278 | $3.13900 |
| 100 | $0.05579 | $5.57900 |
| 500 | $0.04957 | $24.78500 |
| 1000 | $0.04721 | $47.21000 |
| 3000 | $0.04497 | $134.91000 |
| 5000 | $0.04283 | $214.15000 |
